• DofE - aj naši žiaci boli ocenení

• Dňa 10. 10. 2023 sa v Žiline uskutočnilo odovzdávanie ocenení vojvodu z Edinburgu (DofE), na ktorom sa zúčastnili aj naši študenti. Za úspešné zvládnutie svojich stanovených cieľov v oblasti talentu, dobrovoľníctva, športovej aktivity a absolvovanie expedície si prevzali z rúk županky Eriky Jurinovej certifikáty a bronzový odznak.

Naši „dofáci“ sa tak pridali k mnohým ďalším mladým ľuďom na celom svete, ktorí sa neboja výziev a prekonávania prekážok.

Ďakujeme organizátorom za pekné podujatie a „dofákom“ blahoželáme.

• SILNÁ RUKA STREDOŠKOLÁKOV

• Dňa 5.10.2023 sa u nás uskutočnila súťaž v pretláčaní rukou. Súťaž bola určená pre študentov stredných škôl z námestovského okresu. Zapojili sa aj študenti nášho gymnázia a boli veľmi úspešní:)

Výsledky:

Dievčatá do 60kg

1.miesto M. Klimčíková, 2. miesto Nina Kubasová GAB, 3. miesto Martina Kovaľová GAB

Dievčatá nad 60kg

1.miesto N. Florková GAB, 2. miesto Júlia Podstavková GAB

Chlapci do 65kg

1.miesto Matúš Murín GAB, 2.miesto Ondrej Nemeš, 3.miesto Samuel Ladňák

Chlapci do 70kg

1.miesto Tomáš Rentka GAB, 2.miesto Kristián Turoň, 3.miesto Matej Smolár

Chlapci do 80kg

1.miesto Sebastián Serdel GAB, 2.miesto Milan Čakloš, 3.miesto Jakub Pazúrik

Chlapci nad 80kg

1.miesto Rudolf Žofaj GAB, 2.miesto Samuel Ťeťák GAB, 3.miesto Alex Miškovčík

Open kategória: 1. Sebastián Serdel GAB

Študentov gratulujeme a držíme palce v ďalších kolách:)

• Návšteva Bruselu

• Študentka 4.D Klaudia Babinská ako úspešná riešiteľka súťaže Digitálny mladý Európan sa v dňoch 2.10 - 4.10.2023 zúčastnila informačnej návštevy európskych inštitúcií v Bruseli. Mala možnosť navštíviť Európsky parlament, sídlo Rady Európy a dozvedieť sa prostredníctvom prednášok o fungovaní a cieľoch EÚ, zoznámiť sa a diskutovať s pracovníkmi európskej komisie.

• Prváci sú imatrikulovaní

• Dňa 29.9.2023 kráľovská trieda IV.D imatrikulovala prvákov, a tak ich prijala za riadnych študentov Gymnázia Antona Bernoláka. Zároveň končiaca kráľovská trieda odovzdala "žezlo" novej triede - Septime. Blahoželáme a ďakujeme:)

• Gotická cesta

• Jeseň pre našich druhákov začala návšetvou východného Slovenska. V rámci exkurzie Gotická cesta navštívili tento rok hrad v Starej Ľubovni, Baziliku sv.Egídia v bardejove a Dóm sv. Alžbety v Košiciach.

• Škola reportáže s vydavateľstvom Absynt

• V piatok 29. 9. 2023 sa konal v Žiline záverečný ceremoniál projektu Škola reportáže s Vydavateľstvom Absynt. Tohto projektu sa zúčastnilo 23 študentov aj z našej školy. Počas celého roka si preverovali schopnosť kriticky myslieť, písať odbornú recenziu, tvoriť vlastnú reportáž a precvičovať sa v rečníctve. Popritom čítali päť reportážnych kníh Vydavateľstva Absynt a zúčastnili sa odborných seminárov.
            Škola reportáže s Vydavateľstvom Absynt každoročne vrcholí slávnostným ceremoniálom počas Žilinského literárneho festivalu. Tento rok si za svoje práce prevzali ocenenia Emma Kutláková, Silvia Žitňáková, Juliana Fejová, ktorá sa zároveň stala LAUREÁTKOU v kategórii Rečníctvo.
            Ďakujeme všetkým za výbornú reprezentáciu a oceneným srdečne blahoželáme.

• Ponuka jazykových kurzov

• Dňa 7. septembra 2023 o 15.00 sa budú konať doplňujúce vstupné testy do všetkých kurzov anglického jazyka na našej Jazykovej škole.
            Zároveň ponúkame možnosť pre študentov maturitného ročníka zlepšiť si svoje zručnosti v kurze „Príprava na maturitu – ANJ“.

V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle: 0901 742 849 - Mgr. Dopaterová.

• OZNAM O STRAVOVANÍ ŽIAKOV TRIED PRÍMA - KVARTA

• Informácia pre rodičov o poskytovaní dotácie na stravu v zmysle právnej úpravy účinnej od 01.09.2023 na deti, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy, základnú školu alebo strednú školu

Vážení rodičia,

na základe novely  zákona č. 280/2023 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov – je možné požiadať o dotáciu na stravu pre vaše dieťa.

Pokiaľ je Vaše dieťa žiakom (žiačkou)  1. – 4. ročníka 8 ročného štúdia a máte záujem o dotáciu na stravu vášho dieťaťa, postupujte následovne :

1. Vyplňte žiadosť o dotáciu a podpíšte ju.  (formulár bol zaslaný prostredníctvom aplikácie EDUPAGE a zároveň ho nájdete na stránke školy)
            2. Vyplnenú a podpísanú návratku doručte do kancelárie sekretariátu (resp. pošlite na emailovú adresu - gymnosekret@vuczilina.skdo 25.8.2023 do 10.00 hod.)

Na základe vašej žiadosti bude Vaše dieťa mať možnosť stravovať sa v školskej jedálni od 1.9.2023.

Cena je určená :

2,30 € je dotácia štátu na jedno vydané jedlo

0,30 € - režijné náklady na jedno vydané jedlo – platí zákonný zástupca žiaka

Podmienkou tejto formy stravovania je doručenie vyplnenej Žiadosti o poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa  a účasť na školskom vyučovaní.

Dieťa je možné odhlásiť zo stravovania.

• Veľký svet vedy a techniky

• V utorok 27.6.2023 sa vybrali naši prváci do Veľkého sveta vedy a techniky v Ostrave... Bol to deň plný zábavy, oddychu, ale aj množstva zaujímavých vedeckých expozícií... :)

• Olympijský deň na škole

• V pondelok 26.6.2023 sa uskutočnil na našej škole olympijský deň pre žiakov celej školy....bežalo sa, skákalo sa do diaľky, hádzala sa guľa... jednoducho, športovalo sa...:)

Ďakujeme:)

• Túlavé divadlo

• 16.6.2023 sa v rámci podujatia Impulzy - autorské čítania pre študentov stredných škôl, ktoré oraganizuje Dom kultúry v Námestove, odohralo divadelné predstavenie aj pre našich žiakov.

Divadlo "Reparát z povinného čítania" z repertoára Túlavého divadla. Ďakujeme:)

• Autorské čítania

• 12.6.2023 sa v priestoroch Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove uskutočnilo autorské čítanie v rámci podujatia Impulzy – Námestovské autorské čítania pre študentov stredných škôl, ktoré organizoval Dom kultúry v Námestove tento rok po jedenástykrát.