• Mládežnícky delegát SR pri OSN na návšteve

• Dňa 21.2.2023 našu školu navštívil pán Michal Salíni, ktorý v aktuálnom školskom roku pôsobí ako Mládežnícky delegát SR pri Organizácii Spojených národov (OSN). Pán Salíni viedol interaktívnu prednášku pre študentov rozširujúcej občianskej náuky v 3. ročníku. Študenti sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o OSN, o všetkom, čo funkcia takéhoto delegáta obnáša, o cieľoch udržateľného rozvoja, ale aj otázkach mentálneho zdravia mládeže a kritického myslenia. Ďakujeme.

• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA – školské kolo

• Dňa 9. 2. 2023  sa konalo školské kolo 59. ročníka chemickej olympiády kategórie D.

Test pozostával z 3 častí – názvoslovie, úlohy na tému železo a  chemické výpočty.

Súťaže sa zúčastnili žiaci kvarty, ktorí si porovnali svoje vedomosti z chémie.

VÝSLEDKY:

1. miesto: Jakub Vlčák

2. miesto: Miriam Podstavková

3. miesto: Mária Majzelová

Srdečne blahoželáme a postupujúcim želáme veľa úspechov pri reprezentácii školy v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 30. 3. 2023.

• VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

• Na sviatok sv. Valentína sa na našej škole v spolupráci s SČK organizovala akcia s názvom "Valentínska kvapka krvi". Takmer 70 darcov krvi, z toho až 44 prvodarcov sa rozhodlo v tento deň darovať to najcennejšie. Akcia bola ponúknutá aj širokej verejnosti. Ďakujeme za skvelú účasť a ochotu pomáhať:)

• Silná ruka

• Dňa 8.2.2023 sme na našej škole organizovali súťaž v pretláčaní "SILNÁ RUKA". Do súťaže sa zapojilo 90 študentov a študentiek z okresov NO, TS a DK. Súťažilo sa v rôznych váhových a vekových kategóriách. Za hladký priebeh ďakujeme všetkým pomocníkom a za vynikajúcu atmosféru študentom a súťažiacim, ktorí nešetrili hlasivkami pri povzbudzovaní. Ďakujeme a blahoželáme.

študentky do 60kg

1. Sára Pugajová
            2. Magdaléna Kozáková (GAB)
            3. Michaela Klimčíková

študentky nad 60kg

1. Monika Lavorová
            2. Ivana Pitáková (GAB)
            3. Natália Floreková (GAB)

študenti do 65kg

1. Jakub Šubjak
            2. Kristián Turoň
            3. Tomáš Rentka (GAB)

študenti do 70kg

1. Jozef Šula
            2. Peter Korman (GAB)
            3. František Uhliarik (GAB)

študenti do 80kg

1. Benjamín Váhula
            2. Adam Gavalda
            3. Július Skokan

študenti nad 80kg

1. Stanislav Kubina (GAB)
            2. Marek Šimurdiak
            3. Braňo Bielak (GAB)

žiaci do 60kg

1. Ľuboš Juriga
            2. Matúš Murín
            3. Patrik Ľuba

žiaci nad 60kg

1. Marek Repôň
            2. Alex Miškovčík
            3. Kristián Podstrelený

• Olympiáda ľudských práv

• Dňa 9. februára 2023 sa na Gymnáziu sv. Františka z Assisi v Žiline konalo krajské kolo Olympiády ĽP. Olympiáda prebiehala v dvoch kolách, prvé kolo - test, druhé kolo obhajoba vybranej témy. Do druhého kola postúpilo len 13 úspešných riešiteľov z 30 účastníkov. Do celoslovenského kola postupuje 8 účastníkov,  medzi nimi aj náš žiak Matej Piták z 3.C.

Srdečne gratulujeme!

• Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) - školské kolo

• Ďakujeme jednotlivcom aj tímom, ktorí sa zapojili do školského kola súťaže SOČ, za čas a úsilie, ktoré vložili do prípravy a spracovania teoretickej a výskumnej časti svojej vedeckej práce. Držíme palce pri obhajobe v okresnom kole.

VÝSLEDKY:

Natália Kazimierová (septima A) Téma: Stav a vývoj ochorení vylučovacej sústavy na Slovensku.

1. miesto v odbore Zdravotníctvo a farmakológia

Petra Kinierová, Soňa Luticová, Viktória Majdulíková (3. E) Téma: Finančná gramotnosť študentov gymnázia.

1. miesto v odbore Ekonomika, riadenie

Tímea Madleňáková, Júlia Rosinová (3. E) Téma: Rýchlosoľ v mäsových výrobkoch.

1. miesto v odbore Chémia, potravinárstvo

Karin Leginusová (3. E) Téma: Skúmanie dominancie otcovskej a materskej alely a ich prejav v určitých znakoch jedinca.

1. miesto v odbore Biológia

Rebeka Straková, Adriána Harmatová (3. A) Téma: Pandémia COVID-19 a jeho vplyv na adolescentov.

1. miesto v odbore Pedagogika, psychológia, sociológia

Sára Vlčáková, Lucia Žuffová (3. E) Téma: Stres a jeho vplyv na organizmus.

2. miesto v odbore Pedagogika, psychológia, sociológia

Klaudia Záhumenská (septima A) Téma: Vplyv rozvodu na deti.

3. miesto v odbore Pedagogika, psychológia, sociológia

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2023

• Dňa 10.2.2023 sme privítali v našej aule takmer 300 záujemcov o štúdium na našej škole. Žiakom základných škôl a ich rodičom sme predstavili našu školu, informovali o prijímacích skúškach a o štúdiu na našej škole. A zahrala aj školská kapela...:)