• Veľký svet vedy a techniky

• V utorok 27.6.2023 sa vybrali naši prváci do Veľkého sveta vedy a techniky v Ostrave... Bol to deň plný zábavy, oddychu, ale aj množstva zaujímavých vedeckých expozícií... :)

• Olympijský deň na škole

• V pondelok 26.6.2023 sa uskutočnil na našej škole olympijský deň pre žiakov celej školy....bežalo sa, skákalo sa do diaľky, hádzala sa guľa... jednoducho, športovalo sa...:)

Ďakujeme:)

• Túlavé divadlo

• 16.6.2023 sa v rámci podujatia Impulzy - autorské čítania pre študentov stredných škôl, ktoré oraganizuje Dom kultúry v Námestove, odohralo divadelné predstavenie aj pre našich žiakov.

Divadlo "Reparát z povinného čítania" z repertoára Túlavého divadla. Ďakujeme:)

• Autorské čítania

• 12.6.2023 sa v priestoroch Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove uskutočnilo autorské čítanie v rámci podujatia Impulzy – Námestovské autorské čítania pre študentov stredných škôl, ktoré organizoval Dom kultúry v Námestove tento rok po jedenástykrát.

• Mladý digitálny Európan - celoštátne kolo

• 15. júna 2023 v Prešove sa uskutočnilo celoštátne kolo súťaže Mladý digitálny Európan, kde nás reprezentovala Klaudia Babinská z 3.D. Získala skvelé 4. miesto. Súťaže sa zúčastnilo 11 študentov postupujúcich z regionálnych kôl uskutočnených na celom Slovensku. Hlavný zameraním súťaže je história a súčasnosť Európskej únie. To je skvelá kombinácia pre overenie znalostí z dejepisu s dôrazom na súčasnosť. Súťaž kladie na súťažiacich zodpovednosť sledovať aj dianie, ktoré sa ich bezprostredne dotýka každý deň. Ďakujeme a blahpoželáme:)

• Kvalifikačná expedícia Dofákov

• V dňoch 9. 6. – 10. 6. 2023 sa naša skupinka bronzových dofákov zúčastnila kvalifikačnej expedície. Trasu sme mali naplánovanú z Podbieľa cez Nižnú nad Oravou a konečná zastávka prvého dňa bol Javorový vrch (ležiaci nad Tvrdošínom). Počasie síce veľmi neprialo a celú cestu nám lialo ako z krhly, no na nálade nám to neubralo a plní odhodlaní sme sa rozhodli aj napriek dohováraniu našich vedúcich pokračovať v ceste. Tú sme úspešne zvládli a večer sme všetci zakotvili na vrchu Javor. Druhý deň sme mali naplánovanú trasu do Námestova. Síce nám už nepršalo, no predsa len máme viacej vtipných momentov z tohto dňa. Ďakujeme našim pani profesorkám, že to s nami nevzdali a počkali nás v Námestove. Gratulujeme aj každému účastníkovi bronzovej ceny, že zvládol túto náročnú trasu bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Aj keď po tejto expedícii niektoré topánky skončili v smetnom koši:)

• Firma HERN vyhlásila súťaž

• Firma HERN so sídlom v  Námestove vyhlásila v rámci svojich osláv sedemdesiateho výročia pôsobenia súťaž pre študentov stredných škôl. A naši žiaci vyhrali:) Blahoželáme Alžbete Melišíkovej, Kataríne Murínovej a Tobiasovi Mačincovi. Zároveň celá trieda 1.D získala možnosť prezrieť si priestory firmy. Ďakujeme:)

• Prvá pomoc - súťaž

• Na Spojenej cirkevnej škole v Dolnom Kubíne sa uskutočnila súťaž v poskytovaní prvej pomoci, ktorú organizoval SČK. Našu školu reprezentovali Denisa Florková, Ema Kureková, Aneta Pisarčíková z 2.D, Lea Kristofčáková, Magdaléna Gruchalová z 2.A a František Benčík z tercie. Náš tím obsadil 4. miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Finančný päťboj

• V piatok 2.6.2023 organizovalo Gymnázium Antona Bernoláka v Námestove finančný päťboj a zároveň hostilo šesticu základných škôl z okresu Námestovo: Gymnázium A.Bernoláka Námestovo - organizátor, ZŠ Komenského Námestovo, CZŠ sv.Gorazda Námestovo, ZŠ Hruštín, ZŠ Oravská Jasenica, ZŠ Novoť, ZŠ Krušetnica, ktoré spolu vytvorili 18 tímov.
            Finančný päťboj je jedna z aktivít projektu „Kultúra nad zlato“, podporeného Národnou bankou Slovenska. V rámci celého projektu sa prostredníctvom projektových aktivít zapojilo do vzdelávania 70 žiakov a 30 učiteľov v oblasti finančnej gramotnosti. Finančná gramotnosť má byť v modernej spoločnosti súčasťou kultúrnej výbavy každého človeka. Finančná kultúra sa prejavuje zodpovedným prístupom k všetkým aktivitám, ktoré človek vo svojom živote vykonáva. Vychovať kultúrnych a zodpovedných občanov schopných správne sa rozhodovať vo svete financií na základe relevantných informácií je nevyhnutné pre budovanie úspešnej osobnej stratégie.
            Niekedy stačí naozaj málo, aby sa podarilo vytvoriť príjemnú pracovnú a zároveň súťaživú atmosféru, v ktorej aj neznámi žiaci z rôznych škôl dokážu spolu vytvoriť kultúrne stretnutie, v rámci ktorého sa riešia rôzne úlohy zamerané na rozvoj systematického myslenia a správneho konania v oblasti financií. Finančný päťboj bol pre nás dobrým príkladom inšpiratívnej a netradičnej formy pohľadu na oblasť finančnej kultúry.

• Dilongova Trstená

• Prvý júnový piatok hostilo mesta Trstená účastníkov XXXI. ročníka recitácie spirituálej poézie a prózy známej pod názvom Dilongova Trstená. Nechýbali na nich recitátori zo všetkých kútov Slovenska, ktorí si mohli pred samotnou súťažou pozrieť krátke improvizačné predstavenie zoskupenia Tri tvorivé tvory. Potom už nasledovalo prednášanie textov spojené s rozborovým seminárom, kde si súťažiaci vypočuli názory, rady i pochvaly trojčlennej odbornej poroty.

Našu školu na Dilongovej Trstenej zastupovali štyri usilovné recitátorky: Karolína Drabantová zo sekundy, Radka Bucová zo septimy, Dorka Šusteková z 3. C a Juliána Fejová zo sexty. Ďakujeme dievčatám za ich recitácie a zároveň blahoželáme k pódiovému umiestneniu Karolíne (kategória 7. – 9. ročník, poézia, 3. miesto) , Juliáne (kategória 1. – 4. ročník SŠ, poézia, 3. miesto) a Dorke (kategória 1. – 4. ročník SŠ, próza, 1. miesto).